Koho jsem již provázela...

Co moji klienti říkají o mně jako o člověku a zároveň o mém přístupu k nim? V čem jim naše setkání pomohla a jak? Za mě patří každému z nich mé díky silným hlasem za to, že jsou, jací jsou a že si na své cestě vybrali právě mě.

Eva, obětavá veterinární sestřička a milovnice zvířat

Pavli, děkuji Ti, že jsi mi pomohla, když jsem byla na začátku mého osobního i karierního růstu. Byla jsem tehdy úplně na startu, nepřipravená, neznalá, vystrašená udělat velký krok vpřed; přitom jsem cítila, že toužím ve svém životě po změně, chci na sobě pracovat a posouvat se vpřed, být spokojená. Byla jsi mi velkým rádcem, oporou i učitelem.

Postupně jsme spolu rozebraly vše, co se týkalo mé vysněné práce a jak mít vše potřebné k tomu, abych své práci byla blíž a získala ji. Díky Tvým zkušenostem a znalostem jsme spolu vykouzlily životopis, vysvětlila jsi mi vše, co mě na pohovoru může potkat a jak mám vystupovat. Ale to hlavní, co jsem se díky tobě naučila, je, že si mám vážit především sama sebe a postavit se za sebe. Vše klaplo na jedničku a já mám práci, o které jsem doposud jen snila.

Zároveň už moc dobře vím, že když člověk něčeho chce skutečně dosáhnout, jde to, jen musí mít víru v sebe a chuť opravdu něco změnit, ne jen o tom mluvit. A když ještě potká takového člověka, jako jsi Ty, Pavli, má vyhráno.

Katka, usměvavá brand manažerka a skvělá máma

Pavlu jsem vyhledala v době, kdy jsem již silně pociťovala potřebu změny a zároveň vnitřního klidu. Jelikož jsem tomu byla vědomě nakloněna, objevila jsem její blog a neváhala ji oslovit. Pavlu jsem poznala před více jak 10 lety, kdy byla mou lektorkou angličtiny a mohu říci, že už v té době měla velmi silné motivační schopnosti mě vždy podpořit a vycítit, jak na mě.

Pavli, děkuji moc za to, že jsi mi otevřela oči a nabídla mi trochu jiný než přímý pohled na věc. Ono totiž, když je člověk zabředlý do každodenních rituálů, zapomíná často sám na sebe. A ty jsi mi pomohla se aspoň na pár hodin zastavit a soustředit se jen na sebe samotnou. Během sezení s tebou jsem měla prostor zaměřit se na svoje potřeby, pocity a hlavně prozření. A také jsem od tebe měla podporu rozeznat svoje vnitřní strachy a naučit se je pojmenovat.

Člověk jako já, který se ustavičně honí za tím, aby vše bylo perfektní, je pak dost unavený, frustrovaný a jeho OČEKÁVÁNÍ nejsou zcela naplněna. To se během setkání s tebou ukázalo jako to pravé, co potřebuji řešit. Zároveň jsem měla možnost konečně najít odpovědi na některé moje otázky. Stále jsem hledala, co mi tak chybí a v průběhu našeho povídání jsem zjistila, že je to moje já, já samotná a čas jen sama na sebe. Také jsem postrádala schopnost nechat věci prostě jen tak plynout a uvědomit si, že někdy, i když člověk moc chce, tak to prostě nejde...

Poměrně za krátkou dobu od našeho sezení s tebou jsem byla schopná druhým lidem v klidu říct, co chci, co potřebuji. Přestala jsem se ustavičně hnát jak při závodu a začala jsem nechávat nějaké věci i na ostatních. Uvědomila jsem si, že mám jen dvě ruce, jednu hlavu a hlavně jedny nervy.

Umět přiznat sama sobě, že už prostě a jednoduše jsem na konci svých sil na sklonku dne a to prádlo můžu vyžehlit i zítra nebo až o víkendu, mi brzy přineslo obrovskou úlevu. Díky vědomí, že všechny pracovní úkoly si můžu dovolit rozložit na delší čas, protože ten čas prostě mám, jsem rychle získala určitou svobodu.
Pochopila jsem, že hlavní je se z toho nezbláznit a zachovat si své zdraví... díky moc!

Pavlu bych vřele doporučila všem, kteří jsou připraveni na sobě pracovat a udělat si svůj osobní úklid. Pracuje velmi jemně a empaticky. Dává prostor a čas si vše řádně promyslet a vytáhne z vás věci, o kterých jste si mysleli, že je ani nebudete umět pojmenovat!

Hanka, kreativní podnikatelka a dobrosrdečná pejskařka

Pavlu jsem oslovila v době, kdy jsem potřebovala trošku provětrat svůj životopis. Jako podnikatelka jsem ho dlouho nepotřebovala, ale protože jsem se ucházela o pozici v dobrovolnickém projektu, kde chtěli mít informace o mně v kostce, tak přišel čas na aktualizaci. Pavla mi dala spoustu podnětů, co zlepšit a také mi ochotně vysvětlila proč. Je vidět, že se v personalistice pohybuje roky a ví, co lidé jako ona potřebují vidět a jak jim to má někdo jako já naservírovat.

Podruhé jsem Pavlu požádala o pomoc, když se nám do firmy nedařilo nabrat kvalitní zaměstnance. S Pavlou jsme prošly naši firemní inzerci a daly ji spolu do pořádku. Pak došlo i na povídání o pohovorech a finálním výběru nových podřízených. Musím říct, že mě překvapilo, kolik se toho za procesem náboru skrývá a na co je dobré si dát pozor. Jsem moc ráda, že mi Pavla ochotně předala své zkušenosti. Bylo znát, že by si o věcech kolem lidí mohla dlouho povídat a stále by měla o čem. Načerpala jsem mnoho tipů, které pro mě bylo snadné uvést rychle do praxe. Jsem moc ráda, že  mohu vše, co jsem se od Pavly naučila, zužitkovat v zájmu naší firmy i lidí, které u nás ve firmě přivítáme, a to tak, abychom si sedli a dobře se nám spolu pracovalo.

Michal, pečlivý pracovník řízení výroby a kytarista

Před léty jsem cítil, že je po dlouhodobém pobytu v zahraničí a mém návratu zpět čas na změnu. Měl jsem potřebu jít dál a po zkušenostech nabytých venku už zkrátka nebylo možné zůstat u truhlářského řemesla, byť mi dodnes voní, baví mě a při práci na mém domě z něj stále těžím. Poté, co jsem poslal desítky CV, absolvoval pár pohovorů a měl několik krátkodobých pracovních poměrů, se mi naskytla šance zcela změnit svůj pracovní život.

 Pavla mi pomohla v těchto počátcích s přepracováním životopisu a motivačního dopisu. Také se mnou prošla dotazník firmy, kde jsem nad některými otázkami směřujícími do osobního života zcela tápal, a pomohla mi otázky "přeložit" do mého jazyka. Jsem člověk, který nevěří na "Dreamjob" s velkým D, protože lidé jsou si, dle mého vnitřního přesvědčení, z velké části vlastními tvůrci svých osudů a splněných přání. U Pavly, s ohledem na její vzrůstající dlouhodobé zkušenosti v oblasti HR, dodnes čerpám z jejích názorů a nadále mi pomáhá při konzultacích v komplikovanějších pracovně právních záležitostech. Pavlu určitě doporučuji!

Aneta, svědomitá referentka a sběratelka andílků

Pavli jsem měla možnost poznat před pár měsíci, kdy jsem se na ni obrátila s žádostí o pomoc. Řešila jsem v té době odchod ze své původní práce a hledání nového zaměstnání. Byla jsem rozhodnutá, že podám výpověď a většina lidí v mém okolí se mi to snažila vymluvit. Tvrdili, jak je špatná doba, jak práci nenajdu atd. Ale Pavla to se mnou vše probrala a v tomto směru mě neskutečně podržela. Stála za mnou, pomohla mi upravit životopis i motivační dopis a prošla se mnou přípravu na pohovor. Výpověď jsem v práci opravdu podala a do dvou měsíců jsem našla práci, která mě baví.

Pavla mě zaujala svým životním postojem a obrovskou dávkou empatie. Časem jsme se spolu pustily i do mimopracovních témat, která se ve mně začala otevírat stejně jako minulá přesvědčení a staré vzorce. I v tomto směru mi Pavla neustále naslouchala a dostala jsem od ní obrovskou dávku podpory. Díky ní jsem si spoustu věcí uvědomila a vím, že se na ni mohu obrátit naprosto s jakýmkoliv problémem. 

Je to člověk, který vás chytí za srdce. Najednou zjistíte, že přesně takového člověka ve svém životě potřebujete a hlavně chcete, protože víte, že vám může pomoci a ukázat vám nový směr života, který jste sami zatím třeba neviděli. Pavla je opravdu člověk s obrovským a nádherným charakterem. Je velmi empatická a ví, jak se cítíte. Je to člověk, který ve vás věří tak silně, že v sebe sama začnete věřit i vy.

Za Pavlu jsem neskutečně vděčná a opravdu jsem měla štěstí, že jsem na ni narazila. Teď vím, že to zkrátka tak vše mělo být. Za mě ji můžu jedině doporučit, protože spolupráce s ní opravdu stojí za to. Jsem si jistá, že se díky Pavle po malých krůčcích na své životní cestě posouvám dále.

Takže, Pavli, děkuji za všechno! Jste skvělá!

Tereza, nadšená cestovatelka a úspěšná vysokoškalačka

Pavla je člověk na správném místě. Její zájem, píle a energie vložená do koučingu je ohromující. Během povídání s ní si uvědomíte, že vám opravdu naslouchá, pamatuje si, co jí vyprávíte, a později přemýšlí nad tím, jak by vás mohla podpořit. Při dalším sezení je připravená vám pomoci pohnout s vaším problémem zase o kousek dál. Líbí se mi, že to není jen člověk moudrý z knížek, ale také protřelý životem a různými zkušenostmi.

Nikdy vám nenutí svůj názor, ale umí dobře pokládat otázky tak, že vás to donutí se nad nimi doopravdy zamyslet, být k sobě upřímný a hledat na ně odpovědi (ne kvůli Pavle, ale kvůli sobě). Při koučingu ráda využívá různé metody, které vám taktéž pomohou otevřít oči. Její dlouholetá praxe v oblasti personalistiky je jen velké plus.

Nejvíc o jejím přístupu vypovídá věta, kterou mi sama při prvním setkání řekla: "Ne každý kouč si nutně musí sednout se svým klientem. Pokud tedy budeš mít pocit, že si osobnostně nesedíme, řekni mi to. Společně se pokusíme ti najít někoho, kdo by ti vyhovoval lépe a mohl ti tak i lépe pomoct, protože nemá smysl být koučovaný od někoho, komu úplně nevěříme." Tak taková je Pavla. Nesnaží se vám nutně zalíbit, dá vám prostor a hlavně je znát, že jejím primárním cílem není její zisk, ale váš lepší život.

Jirka, velezručný autoelektrikář a neúnavný fotograf

Poprvé mi Pavla velmi pomohla v době, když jsem dlouho váhal, zda podám výpověď v mé předchozí práci, kde se vše začínalo rozpadat. V té době jsem procházel náročným obdobím, neměl jsem dostatek odvahy na to začínat ještě s novou prací.

Když se naskytla možnost pracovat ve firmě, která je špičkou v mém oboru, nebyl jsem si jistý, zda jsem pro takovou firmu dostatečně kvalifikovaný. Pavla mi pomohla opět si začít věřit, najít ztracené sebevědomí, dodala mi odvahu a připravila mě k tomu se posunout zase o kus dál. Spolu jsme vypracovali ukázkový životopis a Pavla mi byla nápomocná během celého přijímacího procesu a já to místo nakonec dostal!

Pavla je skvělá koučka, která mi otevřela oči, a mohu ji všem jen vřele doporučit. Ohromila mě svou empatií a tím, jak je srdečná a vždy se snaží na věci pohlížet i z jiných stran. Každý na světě by měl znát alespoň jednoho takového skvělého, srdečného, empatického člověka jako je ona.

Dnes jsou tomu téměř čtyři roky, co se známe, stali se z nás dobří přátelé a po celou dobu mě Pavla podpořila ještě nesčetněkrát. Díky moc za všechno, Pavlí!

Laďka, energická produkční a vášnivá autokaravanistka

S Pavlínkou jsem se seznámila, kdy jsem jako koordinátor projektu "Vzdělávání maminek na rodičovské dovolené” hledala pro on-line vzdělávání lektorku. Potřebovala jsem někoho, kdo bude schopen maminkám poradit nejen se sestavením životopisu, ale i s dalšími záležitostmi týkajícími se zaměstnání. Zároveň jsem hledala člověka, který zvládne těmto ženám dodat sebevědomí pro návrat do stávajícího zaměstnání nebo při hledání nového.

Kurzy probíhaly v letech 2010 - 2013, a to na nové platformě ONIF. Tenhle typ vzdělávání byl v té době ještě v plenkách a i pro Pavlu to byla výzva, se kterou si ale hravě poradila. Jako lektorka s námi byla od začátku projektu až do jeho konce, takže za ty 3 roky proškolila několik skupinek žen.

Ke každé mamince přistupovala Pavlínka individuálně, citlivě a vždy dokázala pohotově reagovat na požadavky, potřeby maminek. To se také projevilo na velmi pozitivních hodnoceních kurzu, která jsem následně zpracovávala.

A za mě, jako koordinátora projektu, musím říct, že Pavla patřila k našim nejlepším lektorkám, navíc na ni bylo spolehnutí, mezi námi probíhala skvělá komunikace a vždy nám vyšla vstříc. Nejen díky projektu stále o sobě víme.

Pavli, ještě jednou velké díky za skvělé lektorování!

Honza, úspěšný podnikatel a obdivovatel Řecka

Pavlu jsem poznal na kurzu koučinku, v rámci kterého jsme spolu začali koučovat. Protože jsme si sedli, domluvili jsme se na trvalejší spolupráci i po skončení kurzu.

Pája je velmi empatická, lidská a také velká profesionálka. Na koučování ji velice doporučuji. Já osobně jí děkuji za vedení jak v pracovních záležitostech, tak i v těch osobních.

Pokud máte problém s čímkoli, tak věřte, že Pavla ho s vámi vyřeší a dovede vás na tu správnou cestu.

          Míša, pracovitá asistentka vedoucího výroby,           nenápadná účastnice honů a vůdkyně smečky

S Pavlou jsem se seznámila na jedné oslavě, kdy jsem cítila její otevřenost a získala pocit, že i ona bude jednou z těch, kteří mi pomohou na mé cestě životem. Když jsem hledala novou práci, pomohla mi se životopisem. Dala mi rady, na co se připravit, nač si dát pozor a měla podnětné připomínky. Zároveň mi pomohla s konceptem motivačního dopisu. Zaslala mi k prostudování další informace, jak se kvalitně připravit na pracovní pohovor. Díky některým jejím radám, ochotě a aktivnímu přístupu jsem velmi rychle našla nové zaměstnání a tím se daly do chodu i další věci.

Její energie, nasazení a pochopení situace lidí, kteří nejenom osobně vyhledávají její pomoc, je úžasná a obdivuhodná. Pavla je velmi ochotný, empatický a dobrosrdečný človíček. Setkání s ní je vždy pro mě přínosné. Nenásilnou formou přivádí člověka k zamyšlení nad sebou samým a tím mu dává možnost být spolutvůrcem svého života. Na mém posunu v životě má Pavla svůj díl zásluhy a za to jí patří VELKÉ DÍKY! 

Michal, zapálený vědec a ostrovtipný vodák

Pavlu jsem potkal v chaosu, smutku a beznaději, vyděšený a ztracený. Hned na prvním zkusmém sezení mi na chvíli vrátila klid a ukázala mi mou sílu představivosti. Na dalších sezeních mi postupně vrátila řád a pomohla mi najít způsob, jak se soustředit na to opravdu důležité. Také mě naučila, že minulost nevrátíme, ale svou budoucnost měnit můžeme, a to kdykoli od teď a přímo tady.

Pavla mě zavedla k sobě samému a pomohla mi najít moji vnitřní sílu, získat větší rovnováhu. Našel jsem určitý řád, silnější vnitřní klid, začal jsem se narovnávat, nacházet svoje opravdové hodnoty, hranice, sebe sama, více vnímat sebe i druhé, být vědomější, opravdovější, rozhodnější a odvážnější.

Rozhodně to ještě není všechno, pořád je na čem pracovat, ale ten ohnutý proutek se postupně narovnává a zelená se lístky a prvními kvítečky. Žádná zvláštní magie v tom není. Je to o Pavlině jemném a opatrném vedení, hledání citlivých témat, rozplétání nitek, čištění nitra a tím i minulosti, nacházení vlastních vizí a životního směru.

Pavla dokáže měnit životy lidí k lepšímu a já jí děkuji z celého srdce.

Jitka, specialistka na šetrné stavebnictví a usměvavá cyklistka

Setkávání s Pavlou byla pro mě pozitivní zkušeností.

Pomohla mi systematicky řešit překážky v oblasti mého nového životního stylu a vztahových záležitostí. Pavla mě podpořila, abych se překážkám mohla postavit s větší sebedůvěrou a vnitřním klidem, namísto toho, abych před nimi utíkala.

Oceňuji Pavlin profesionální přístup a její podporu na mé cestě k osobnímu růstu.