Dovolte mi se představit...

Pro své klienty jsem průvodcem na jejich klikaté cestě za skvělou prací. Zároveň ráda pomáhám lidem nacházet odpovědi na křižovatkách i v jejich nepracovním životě.

Prostě skvělá práce

Jmenuji se Pavla a zvu Vás na cestu za skvělou prací či jinou vytouženou změnou v životě. Jsem tady, abych byla Vaším průvodcem a také Vás podpořila při Vašem rozhodování na cestu za Vaším cílem vykročit.

Dnes mám práci, která mě baví a naplňuje. Dává mi prostor rozvíjet setvořit hodnoty, pod které se ráda podepíši. Stejně jsou na tom i moji klienti. Vstávají do práce, kam chodí rádi. Ve společnosti lidí, se kterými tráví většinu všedního dne, se cítí příjemně. Vědí, že kopou za správnou firmu, jsou její plnohodnotnou součástí a spoluutváří ji. Zároveň je pro ně tato firma bezpečným prostoremsolidním partnerem. I v soukromém životě se moji klienti věnují se činnostem, které jim dávají smysl, a utváří zdravé vztahy se svými blízkými. A když to tak v některé oblasti není, vědí, jak se k tomu postavit, nebo si umí říct o pomoc.

Období zmaru

Dobře si pamatuji na dobu, kdy to bylo jinak. Všichni jsme to aspoň jednou zažili... Pocity promrhaného času, ztráty energie i chuti něco dělat, čelit dalším nesmyslným výzvám, kdy se našimi jedinými přáteli v kanceláři nebo doma stanou prokrastinace, demotivace a frustrace. A když už cítíme, že nad námi tihle “kumpáni” mají moc příliš dlouho a chceme se vymanit z jejich nadvlády, objeví se velký strašák. Je to něco, co pro nás symbolizuje hon za velkým a nejistým krokem do neznáma, který se ve finále může vybarvit v soukolí, které nás znovu semele.

Labyrint změny a ráj informací

Životopisy, pohovory, nabídky, výpověď, smlouva a na začátku toho všeho rozhodnutí pro změnu…
Jak si stát za svým rozhodnutím? Jak nesejít z cesty, když se dá vše do pohybu? Jak projít celým tím procesem změny úspěšně? Jak celou tuto cestu zvládnout ke své spokojenosti?
Na jedné straně jsem sama pociťovala chuť skoncovat s tím pracovním trápením, které mě ubíjelo. A na druhé straně mě skličovala nevědomost, kdy jsem hledala relevantní informace jako zdroj podpory. V tom množství tipů a triků jsem se však záhy lehce ztrácela. Se stejným jevem se setkávám i u svých klientů.
Dnes není problém si k něčemu, co nás zajímá, nebo co chceme řešit, najít dostatek informací. Je však velmi snadné dostat se do tzv. informačního stresu, kdy má člověk k dispozici tolik informačních zdrojů, že se v nich nevyzná. A tak paradoxně neví, jak je všechny zpracovat a co si z těch všech informací má pro sebe vzít. Přichází nejen otázky, ale i odpovědi, mnoho odpovědí a s nimi ta jedna jediná záludná otázka – Co je to pravé pro mě?

Čas objevů

Doby, kdy mě sžírala nejistota, jak pojmout svou prezentaci a jak postupovat v celém procesu přestupu z jedné práce do druhé, jsou nenávratně pryč.
Změna nepřišla ze dne na den, nepřinesla ji ani má úspěšná vysokoškolská studia, nebo knihy, které se mi dostaly ve škole i mimo ni do ruky. Osvědčila se hlavně škola života, na kterou má dnes málokdo čas, zejména v oblasti kde účty nečekají. Zároveň pokorně přiznávám, že mě k tomu, co dnes předávám, popostrčilo i štěstí.
Velmi zásadním zlomem byl projekt tzv. outplacementu, kdy se zavírala továrna, hromadně se propouštělo a já byla členem týmu konzultantů, kteří poskytovali propuštěným zaměstnancům podporu. Přišla jsem k této zkušenosti jako „slepý k houslím“ před více než 15 lety a z této etapy mé kariéry těžím dodnes. Poznala jsem mnoho lidí, jejich příběhů, byla svědkem mnoha chyb a domněnek, ale také jsem byla součástí jejich přeměny, startů jejich nových životních etap a úspěchů. A jak se říká – chybami se člověk učí. A když máte možnost učit se skrz chyby druhých, zatímco jim naplno pomáháte, je to přínosná kombinace.
Možnost přihlížet podobnému procesu přeměny a zároveň být jeho spolutvůrcem mi štěstěna přihrála ještě jednou. Stala jsem se lektorkou projektu na podporu maminek při návratu zpět na trh práce. Bylo skvělé přihlížet, jak ty dámy rozkvétají, pomáhat jim nabývat sebevědomí a svými zkušenostmi a vědomostmi živit jejich chuť vyrazit naproti skvělé práci.
K těmto báječným kariérním příležitostem se postupně začaly přidávat další možnosti mého pracovního uplatnění a příběhy jednotlivých lidí, kteří v nich sehráli významné role. Dalším milníkem byl určitě koučovací výcvik akreditovaný od Mezinárodní federace koučů. To vše dohromady přerostlo v jistou vášeň postarat se nejen o svou vlastní spokojenost v práci, ale také podpořit na cestě ke změně své klienty.

Průvodce na cestách

Popřít to, že zkušenosti jsou nepřenosné, a namísto toho vytěžit z nich to, co ovlivní zbytek života od bodu „teď“ navždy, je dar. A já chci obdarovat Vás, čtenáře mého příběhu. Jsem moc ráda, že se s Vámi mohu podělit o své zkušenosti např. v mém e-booku zdarma nebo při osobních konzultacích.
Pokud máte pocit, že je Vám něco z toho, co píši o sobě či mých klientech, alespoň trošku povědomé, pak Vám ráda budu průvodkyní na cestě ke skvělé práci a nejen k ní. Není podstatné, zda se na ni teprve chystáte vyrazit, nebo jste na cestu již vyrazili a děláte třeba jen první kroky.
Věřím, že není náhodou to, že jste dočetli až sem. Konec mého příběhu může být začátkem toho Vašeho a já budu ráda, když Vám budu nápomocná při jeho psaní.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Já ve zkratce:

P - přátelská kariérní poradkyně

A - akční životní koučka

V - velmi empatická vrba

L - laskavá lovkyně pokladů ukrytých v lidech

A - a duše připravená Vás popostrčit vpřed

Co mám ráda:

• lidi a jejich příběhy

• zvířata a přírodu obecně

• kávu a čokoládu

• výlety a spánek

• inspirační karty

Co nabízím:

• kariérní poradenství

• životní koučink

• profesionální vrbování

• mentoring v oblasti personalistiky pro podnikatele a menší firmy

Mé zkušenosti:

• více jak 15 let v personalistice

• min. 5 let konzultační činnosti

• alespoň 10.000 přečtených životopisů

• tisíce pohovorů a odmítnutých zájemců

• stovky setkání s úspěšnými kandidáty

• a také pracovní inzeráty, testování uchazečů, nabídky, smlouvy, průzkumy spokojenosti, zpětné vazby, výpovědi, směrnice, teambuildingy, odkoučované hodiny, lektorování, dobrovolnictví a další...