Dovolte mi se představit...

Pro své klienty jsem průvodcem na jejich klikaté cestě za skvělou prací a zároveň ráda pomáhám lidem nacházet odpovědi na křižovatkách i v jejich nepracovním životě.

Prostě skvělá práce

Jmenuji se Pavla a zvu Vás na cestu nejen za skvělou prací. Jsem tady, abych byla Vaším průvodcem procesem změny a také Vás podpořila při Vašem rozhodování na cestu k práci snů či za nějakým jiným cílem vykročit.

Dnes mám práci, která mě baví a naplňuje, dává mi prostor rozvíjet setvořit hodnoty, pod které se ráda podepíši. Stejně jsou na tom i moji klienti. Vstávají do práce, kam chodí rádi. Věnují se činnostem, které jim dávají smysl. Ve společnosti lidí, se kterými tráví většinu všedního dne, se cítí příjemně. Vědí, že kopou za správnou firmu, jsou její součástí, tvoří ji a ona je pro ně zázemím, bezpečným prostorem a solidním partnerem.

Období zmaru

Dobře si pamatuji na dobu, kdy to bylo jinak. Všichni jsme to aspoň jednou zažili... Pocity promrhaného času, ztráty energie i chuti něco dělat, čelit dalším nesmyslným výzvám, kdy se našimi jedinými přáteli v kanceláři stanou prokrastinace, demotivace a frustrace. A když už cítíme, že nad námi tihle “kumpáni” mají moc příliš dlouho a chceme se vymanit z jejich nadvlády, objeví se velký strašák. Je to něco, co pro nás symbolizuje hon za velkým a nejistým krokem do neznáma, který se ve finále může vybarvit v soukolí, které nás znovu semele.

Labyrint změny a ráj informací

Životopisy, pohovory, nabídky, výpověď, smlouva a na začátku toho všeho rozhodnutí pro změnu…
Jak si stát za svým rozhodnutím? Jak nesejít z cesty, když se dá vše do pohybu? Jak projít celým tím procesem změny úspěšně? Jak celou tuto cestu zvládnout ke své spokojenosti?
Na jedné straně jsem sama pociťovala chuť skoncovat s tím pracovním trápením, které mě ubíjelo. A na druhé straně mě skličovala nevědomost, kdy jsem hledala relevantní informace jako zdroj podpory. V tom množství tipů a triků jsem se však záhy lehce ztrácela. Se stejným jevem se setkávám i u svých klientů.
Dnes není problém si k něčemu, co nás zajímá, nebo co chceme řešit, najít dostatek informací. Je však velmi snadné dostat se do tzv. informačního stresu, kdy má člověk k dispozici tolik informačních zdrojů, že se v nich nevyzná. A tak paradoxně neví, jak je všechny zpracovat a co si z těch všech informací má pro sebe vzít. Přichází nejen otázky, ale i odpovědi, mnoho odpovědí a s nimi ta jedna jediná záludná otázka – Co je to právě pro mě?

Čas objevů

Doby, kdy mě sžírala nejistota, jak pojmout svou prezentaci a jak postupovat v celém procesu přestupu z jedné práce do druhé, jsou nenávratně pryč.
Změna nepřišla ze dne na den, nepřineslo ji ani pár semestrů vysokoškolských studií, nebo knihy, které se mi dostaly ve škole i mimo ni do ruky. Osvědčila se hlavně škola života, na kterou má dnes málokdo čas, zejména v oblasti kde účty nečekají. Zároveň pokorně přiznávám, že mě k tomu, co dnes předávám, popostrčilo i štěstí.
Velmi zásadním zlomem byl projekt tzv. outplacementu, kdy se zavírala továrna, hromadně se propouštělo a já byla členem týmu konzultantů, kteří poskytovali propuštěným zaměstnancům podporu. Přišla jsem k této zkušenosti jako „slepý k houslím“ před více než 10 lety a z této etapy mé kariéry těžím dodnes. Poznala jsem mnoho lidí, jejich příběhů, byla svědkem mnoha chyb a domněnek, ale také jsem byla součástí jejich přeměny, startů jejich nových životních etap a úspěchů. A jak se říká – chybami se člověk učí. A když máte možnost učit se skrz chyby druhých, zatímco jim naplno pomáháte, je to přínosná kombinace.
Možnost přihlížet podobnému procesu přeměny a zároveň být jeho spolutvůrcem mi štěstěna přihrála ještě jednou. Stala jsem se lektorkou projektu na podporu maminek při návratu zpět na trh práce. Bylo skvělé přihlížet, jak ty dámy rozkvétají, pomáhat jim nabývat sebevědomí a svými zkušenostmi a vědomostmi živit jejich chuť vyrazit naproti skvělé práci.
K těmto báječným kariérním příležitostem se postupně začaly přidávat další možnosti mého pracovního uplatnění a příběhy jednotlivých lidí, kteří v nich sehráli významné role. To vše dohromady přerostlo v jistou vášeň postarat se nejen o svou vlastní spokojenost v práci, ale také podpořit na cestě ke změně své klienty.

Průvodce na cestách

Popřít to, že zkušenosti jsou nepřenosné, a namísto toho vytěžit z nich to, co ovlivní zbytek života od bodu „teď“ navždy, je dar. A já chci obdarovat Vás, čtenáře mého příběhu. Jsem moc ráda, že se s Vámi mohu podělit o své zkušenosti např. v mém e-booku zdarma nebo při osobních konzultacích.
Pokud máte pocit, že je Vám něco z toho, co píši o sobě či mých klientech, alespoň trošku povědomé, pak Vám ráda budu průvodkyní na cestě ke skvělé práci a nejen k ní. Není podstatné, zda se na ni teprve chystáte vyrazit, nebo jste na cestu již vyrazili a děláte třeba jen první kroky.
Věřím, že není náhodou to, že jste dočetli až sem. Konec mého příběhu může být začátkem toho Vašeho a já budu ráda, když Vám budu nápomocná při jeho psaní.

Nabízím Vám minimálně hodinu svého času, kterou využijeme tak, jak potřebujete. Budeme se věnovat tomu, co cítíte, že by bylo dobré probrat - u kávy nebo čaje, v příjemném prostředí mé koučovny, nebo online v pohodlí Vašeho domova. Pokud chcete změnit nastavení své mysli a posunout se dál, těším se jako Váš průvodce na společnou cestu s Vámi.

Jako kariérní poradkyně, koučkamentorka, ale i lektorka jsem připravena Vám pomoci dát věci do pohybu různými cestami. V případě, že jste rozhodnuti pro změnu, určitě spolu najdeme vhodné řešení.

Dostanete to nejlepší ze mě - všechny své vlastnosti, znalosti a zkušenosti využiji k tomu, abych Vám pomohla vydat se tím správným směrem. Životní překážky, strachy a trápení se společně pokusíme přeměnit v příležitosti pro Váš osobní růst. Projdeme si odlišné úhly pohledu na věc a konstruktivní způsoby řešení problémů.

Chcete-li svou situaci změnit, neodkládejte to. Pojmenujte to, co Vám brání spokojeně žít, a pojďme společně najít řešení. Nejen že se Vám uleví, ale zároveň budete schopni získat nadhled a začít své starosti doopravdy řešit. Věřím, že skutečná změna začíná uvnitř každého z nás. Nemám pro Vás sice kouzelnou pilulku, která vyřeší vše za Vás, ale dodám Vám podporu a motivaci k tomu, abyste překonali své limity a mohli se v životě posunout dál.